PAMUKLU KUMAŞ

Tesisimizin  boyahane bölümünde günlük  10 ton yıllık 3.000 ton kumaş boyama üretimimiz dahilinde ve  dokuma bölümünde günlük 4.000 mt yıllık 1.250.000 metre ham kumaş üretimi dahilinde PAMUKLU KUMAŞ çeşitlerimizin  oranı azımsanmayacak miktardadır. Özellikle erkek giyim ve kadın üst giyim sektöründe müşterilerimiz ile yıllardır kalite ve talep edilen ürünler konusunda hiçbir problem yaşamadan tüm ihtiyaçlara SS MİR MODA TEKSTİL olarak olumlu ve gururla cevap vermekteyiz. 

Koton kumaş olarak da bilinen  pamuklu kumaş doğal bir elyaftır. Antik zamanlardan bu yana kullanıldığı düşünülmektedir. Pamuk, pamuk bitkisinin tohumlarını saran uzun-lifli tüylerin bükülmesi ile elde edilen doğal bir maddedir. Bu lifler boy ve kalınlık olarak değişiklik gösterirler ve emici özellik taşırlar, bu da pamuğu yumuşak ve giyimde rahat hale getirir. Yaygın olarak kullanılan pamuklu kumaşlar sıcak iklimlerde serin tutması özelliğinden dolayı sıklıkla tercih edilir.

Pamuk bitkisinden  elde edilen uzun, ince ve parlak ipliklerden Mısır ve Sea Island pamukları gibi en iyi kalitede pamuklar elde edilir. Pamuk, ağırlık ve kalite olarak, hafif ve gevşek örülmüş ince kumaşlardan, kadife gibi ağır ve tüylü kumaşlara kadar çeşitli dokumalarda kullanılır. Şile Bezi, Fisto Kumaş, Saf Pamuk Vual gibi çeşitleri vardır. 

Bakımı kolay ve kırışmayan kumaşlar, pamuk ve sentetik iplik karışımıdırlar. Pamuklu kumaşlar her tür giyim sektöründe, ev mefruşatında, döşemelik ve diğer mefruşatlarda da bolca  kullanılır. Yüksek emicilik özelliğinden dolayı iç giyim ve pijamalarda özellikle tercih edilir. Pamuklu kumaş sıcak suda yıkanmaya ve asılarak kurutulmaya müsaittir.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...

PAMUKLU KUMAŞ-1

Yorum bırakın

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır. *